Спа Хотел „Медите“ ****

Спа Хотел „Медите“ ****

Description

Хотелот се наоѓа во најпрестижната населба Сандански – Поленица и нуди прекрасен панорамски поглед на градот. Спа и балнео центарот се модерно опремени и нудат широк спектар на лековити и релаксирачки терапии и козметички процедури со ресторативно дејство и благотворно дејство на умот и телото. Квалификуван персонал подготвува индивидуални спа и балнео програми прилагодени на здравствената состојба на гостите.

Член на: ШРТ – Сандански, БХРА

Награди: „SPA Hotel of the Year 2005“ од списанието Tourism and Leisure

Хотелски дел: 13 двокреветни стандардни соби, 17 двокреветни луксузни соби, 3 студија, 1 ВИП апартман и 1 луксузен двособен апартман.

Апартмански дел: 40 двокреветни соби, 10 апартмани со една и две спални;

Спа и здравје: СПА и балнео центар, простор за убавина, внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, солариум;

Спорт: фитнес сала, тениско игралиште, мини фудбалско игралиште, еко и велосипедска патека, велосипеди;

Бизнис: конференциска сала

Содржини: игралиште со градина, безбеден паркинг, Wi-Fi;

Ресторани:

Ресторан Медит
Дневен бар со градина
Ноќен клуб