Ресторан „Свети Врач”

Ресторанти село Поленица

Phone

+359/887/599 057

Address

Село Поленица, община Сандански Хотел Свети врач ***

Email

Описание

Уживајте во убавината на природата во реновиран класичен ресторан, кој се наоѓа во Комплекс Свети Врач, Пресоздавањето атмосферата на старото и новото време, зачувување луксузот, удобноста и топлината во една поранешна резиденција.

Ресторанот вклучува класична сала со 80 места, прекрасна сончева тераса со капацитет од 60 места со уникатна поглед на езерото, паркот на резиденцијата, Мелничко пирамиди и Пирин планина, стилски лоби бар на две нивоа и опремен игралиште со површина 60кв.м

Релаксирачка атмосфера, чист воздух, уникатна природа, бескрајно чувство на небо и ѕвезди заедно со првокласна кујна и селекција на вина. Фасциниран сетила со кулинарски совршенство вкус истовремено јадења од бугарската и медитеранска кујна на ресторанот. Достапни се богат избор на свежи салати, домашна разядки, топли и ладни мезе, специјалитети по стари бугарски рецепти, богат избор на риба јадења и морски плодови. Опуштете во друштво на семејството и пријателите, уживајте во исклучително полнење прекрасен поглед кон природниот парк и ботанички градина и се Подајте на нашето различни кулинарски задоволства. Идеално место за една незаборавни средба, брачна или корпоративното прослава, детско забава, роденден.

Село Поленица, Општина Сандански, Област Благоевград, Југозападна Бугарија

Хотел Свети Врач ***

Телефон: +359 887/599 057

http://svetivrach.com/

Работно време

monday-friday
09.00 - 17.00
saturday
10.00 - 20.00
sunday
Closed
>