Парк Хотел Пирин *****

Парк Хотел Пирин *****

Описание

Хотелскиот комплекс се наоѓа на 300 метри од градскиот парк во Пирин, на левиот брег на реката Санданска Бистрица. Нејзините клиенти имаат можност да користат уникатна комбинација на традиционална банеологија, со користење на лековити својства на минерална вода и клима и типични бугарски билки и ароми. Комплексот нуди разновидни добро познати спа и велнес третмани и програми, вклучувајќи физиотерапија, хидротерапија и ајурведиски терапии, рехабилитација и масажи. Квалификуваниот персонал подготвува индивидуални спа и лековити спа програми, прилагодени на здравјето на гостите.

Член на: CHRT – Сандански, БХРА, БУБСПА, ЕСПА

Награди:

Од списанието “Туризам и рекреација” – “Златна награда за најдобар хотел во 2013 година”

Од списанието Travel Magazine за “Најдобар хотел со пет ѕвездички за 2008 година”.

Конкурс “Градење на годината” (награди во областа на архитектурата и градежништвото во Бугарија) за “Холидеј Хотел од 2008”

Од весникот “Пари за хотелски менаџмент” за 2008 година. ”

Од списанието “Туризам и рекреација” – “Златна награда за најдобар хотел со пет ѕвездички на Бугарија за 2008 година”.

Од Здружение на хотелиери, ресторани и туроператори – Сандански – “Управување со хотелски награди 2008”.

Од Здружение на хотелиери, ресторани и туроператори – Сандански – “Награда за значаен придонес во развојот и популаризацијата на Општина Сандански како туристичка дестинација во 2008 година”

Од Балканската асоцијација на купувачи на хотели и ресторани за “Најдобар спа центар на Балканот за 2007 година”.

Од бугарската хотелска и ресторанска асоцијација за “Холидеј Пет-хотел на Бугарија за 2007 година”.

Од Општина Сандански за “Најдобар инвеститор за 2007 година”.

Хотелски дел: 76 двокреветни соби, 2 луксузни апартмани, 4 ВИП апартмани, 2 претседателски апартмани.
Куќи: 57 луксузни апартмани.

SPA и здравје: SPA и Balneo центар, затворен и 2 отворени базени со минерална вода, сауна парк, busty област;

Спорт: фитнес центар, игралиште, еко и велосипед, велосипеди;

Бизнис: конференција и сала за танцување

Капацитети: детско игралиште и чувано паркирање, Wi-Fi

Барови:

Балкански ресторан;
Медитерански ресторан;
Лоби бар;
Пијано бар.

Удобства

Развлечения

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Rooms

Executive Lodge

The Mountain View room offers a king or twin bed and can accommodate a maximum of three guests (2 adults and 1 child), and is suitable for parties of two small families.

View Details
$175.0 From / per night

Apartment

The Mountain View room offers a king or twin bed and can accommodate a maximum of three guests (2 adults and 1 child), and is suitable for parties of two small families.

View Details
$255.0 From / per night

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function get_discount() on null in /home/augmfpow/public_html/sandanskicrossborder.com/mk/wp-content/plugins/opal-hotel-room-booking/includes/room/class-opalhotel-room.php:116 Stack trace: #0 /home/augmfpow/public_html/sandanskicrossborder.com/mk/wp-content/plugins/opal-hotel-room-booking/templates/content-room-list.php(27): OpalHotel_Room->has_discounts(1620826823) #1 /home/augmfpow/public_html/sandanskicrossborder.com/mk/wp-includes/template.php(690): require('/home/augmfpow/...') #2 /home/augmfpow/public_html/sandanskicrossborder.com/mk/wp-content/plugins/opal-hotel-room-booking/includes/opalhotel-core-functions.php(734): load_template('/home/augmfpow/...', false) #3 /home/augmfpow/public_html/sandanskicrossborder.com/mk/wp-content/themes/ecopark/opalhotel/single-hotel/rooms.php(32): opalhotel_get_template_part('content-room', 'list') #4 /home/augmfpow/public_html/sandanskicrossborder.com/mk/wp-content/plugins/opal-hotel-room-booking/includes/opalhotel-core-functions.php(76 in /home/augmfpow/public_html/sandanskicrossborder.com/mk/wp-content/plugins/opal-hotel-room-booking/includes/room/class-opalhotel-room.php on line 116