Хотел „Свети Врач”***

Хотел „Свети Врач”***

Описание

Комплекс “Свети Врач” бил поранешна владина резиденција и се наоѓа на 5 километри од градот Сандански. Лоциран на површина од 430 хектари, комплексот е опкружен со голем и убав парк со езерце и ботаничка градина во која виреат над 200 ретки медитерански растителни видови.

Хотелска единица: 7 соби, 13 апартмани

СПА и здравје: СПА и балнео центар, затворен олимписки базен со минерална вода, надворешно џакузи со минерална вода, сауна, масажа;

Спорт: тенис, еко и Вело патеки, велосипеди, веслање чамци;

Капацитети: зимска градина, услуга во соба, Wi-Fi;

Барови:

Класичен ресторан со тераса
Дневна Бар
Базен бар

Удобства

Развлечения