Хотел „Мелник”***

Хотел „Мелник”***

Описание

Комплексот Мелник има одлични услови за релаксација и велнес, како и за деловни состаноци и конгреси. Вистинската визија и атмосфера на комплексот ќе ве донесат во атмосферата на ренесансниот начин на живот и култура. Внатрешноста импресионира

богата колекција на одлични слики од познати европски производители на четки. Хотелот е посебен агол на социјалистичкото минато на Бугарија.

Член на: Здружение на хотелиери, ресторани и туроператори – Сандански

Хотелски дел: 33 двокреветни соби, 4 апартмани, ВИП стан;

СПА & Здравје: Релакс центар со џакузи, сауна, парна бања и масажа;

Бизнис: конференциска сала (100 седишта), лоби бар, Wi-Fi

Удобства: пространа градина со простории за пикник (скара), обезбеден паркинг,

Барови:

Ресторанот Мелник има 120 внатрешни и 70 отворени летна тераса
Автентичен подрум на Мелник ископал во песочна пирамида.

Удобства

Развлечения