Хотел „Елли Греко”***

Хотел „Елли Греко”***

Описание

Хотелот се наоѓа во самиот почеток на градот Мелник, во подножјето на источната кула на деспот Славов тврдина (XIIв.).

Член на: Здружение на хотелиери, ресторани и туроператори – Сандански

Награди:

Од списанието “Туризам и рекреација” VIII традиционални награди ЗЛАТЕН изјасни за 2009 година за тризвезден хотел “Уникатна природа, атмосфера на легенди и митови, одлична услуга”

Хотелски дел: 30 двокреветни соби, 3 LUX соби со џакузи, 2 апартмани, VIP соба, мансарда со џакузи

Спорт: отворен базен, трева мини фудбал и кошаркарски терен, пинг-понг

Капацитети: Релакс центар со џакузи, сауна, масажа и busty област.

Бизнис: мала конференциска сала, лоби бар, Wi-Fi

Барови:

Ресторан Ели Греко
Автентичен подрум на Мелник ископал во песочна пирамида

Удобства

Развлечения