Хотел “Аджев Хан”

Хотел “Аджев Хан”

Описание

Adjev Han е изграден во традиционален бугарски стил, иновативен и уникатен за Сандански. Акцентот е на природните материјали – дрвото и каменот кои додаваат и чувството на домашен комфорт, топлина и удобност

Со типична за пиринскиот крај архитектура, семеен хотел Аджев Кан е атрактивно место за посетување, различен од другите хотели во Сандански. Сместување се во нашиот хотел Ќе уживате во традиционият архитектонски стил, вешто комбиниран со луксузот на современите удобности и гостопримството на бугарскиот преродбенски дом.

Хотелот располага со 15 двокреветни соби, 3 студија, 3 апартмани!

Од двојните соби 4 се поткровје / 3 со два кревети и 1стая- Персон и пол / останатите 8 двойнстаи се пространи со кревети 1 / 2м, и 3стаи се со спални2 / 2м.

Двајца од студијата имаат 2/2 спални соби и еден нормален кревет

Едно студио има 3 одделни кревети 1 / 2м.

Вип Станот се наоѓа на 4 кат: една спалня2 / 2 и дневна соба со софа кревет, кон дневната соба има пространа тераса со поглед на градот Сандански! Врата меѓу двете простории.

“Стан со камин” е на 3-ти кат: спалня 2 / 2м. посебна дневна соба со камин и две посебни нормални кревети! Вратата помеѓу двете соби.

Стан Фамилија се наоѓа на 2-ри кат: спална соба2 / 2м. и посебна соба со два кревета за деца! Вратата помеѓу двете соби.

Осум од двокреветни соби имаат кревети на троседот!

Исто така постои и пристап за лица со посебни потреби на приемот и првиот кат!

Собите се со бања, бања, ТВ, телефон, клима уред!

Хотелот има централно греење, ние исто така имаме сопствена пералница!

За појадок ние им нудиме на нашите гости 9 избори!

Гости на хотелот исто така уживаат бесплатен интернет, бесплатен паркинг (затворен и отворен)

Удобства

Развлечения