Спа хотел “Медите” ****

Спа хотел “Медите” ****

Описание

Хотелот се наоѓа во најпрестижната населба Сандански – Поленица и нуди прекрасен панорамски поглед на градот. Спа и спа центар се модерно опремени и нудат широк спектар на лековити и релаксирачки терапии и козметички процедури со ресторативен ефект и корисно влијание врз телото и духот. Квалификуван персонал привлекува индивидуални спа и балетски програми прилагодени на здравјето на гостите.

Член на: CHRT – Сандански, БХРА

Награди: од списанието “Туризам и рекреација” за “СПА Хотел од 2005”

Хотелот дел: 13 двокреветни стандардни соби, 17 двокреветни луксузни соби, 3 студија, 1 ВИП стан и 1 луксузен апартман со две спални.

Стан: 40 двокреветни соби, 10 еднособен и два апартмани;

SPA & Здравство: SPA & Balneo центар, Bunch Zone, затворен и отворен базен со минерална вода, сауна, солариум;

Спорт: салата, тениско игралиште, мини фудбалски терен, еко и велосипедска патека, велосипеди;

Бизнис: конференциска сала

Капацитети: игралиште со градина, чувано паркинг, Wi-Fi;

Барови:

Медите ресторан
Дневна бања со градина
Ноќен бар

Удобства

Развлечения