Интерхотел Сандански ****

Интерхотел Сандански ****

Описание

Interhotel се наоѓа на почетокот на градскиот парк. Тоа е најголемиот балнеолошки центар во Бугарија. Располага со модерна медицинска опрема и нуди процедури за лекување и превенција на болести на горните дишни патишта, бронхијална астма, локомоторниот апарат, следфрактурни состојби, ревматизам, остеопороза и заболувања на периферниот нервен систем. Квалификуваниот персонал подготвува индивидуални спа и лековити спа програми, прилагодени на здравјето на гостите.

Член на: CHRT – Сандански, БХРА, БУБСПА, ЕСПА

Награди: Од бугарската хотелска и ресторанска асоцијација за “хотел со четири ѕвездички во 2000 година”

Хотелска дел: 263 двокреветни соби, 3 луксузни апартмани, 11 стандардни апартмани и 8 Џуниор станот.

СПА и здравје: СПА и балнео центар, лекарски ординации, затворен, отворен базен и џакузи со минерална вода, сауна, солариум, бюти зона,

Спорт: Професионален тениски терен, фитнес центар,

Бизнис: 3 конференциски сали

Капацитети: чување, чувано паркинг, Wi-Fi;

Барови:

Ресторан “Сандански”
Медитеранот
Механа “Булгар”

Удобства

Развлечения