Ресторант „Свети Врач”

Ресторанти село Поленица

Phone

+359/887/599 057

Address

Село Поленица, община Сандански Хотел Свети врач ***

Email

Описание

Уживајте во убавината на природата во реновираниот класичен ресторан лоциран во Комплекс Свети Врач, пресоздавајќи ја атмосферата на старото и новото време, зачувувајќи го луксузот, удобноста и топлината на поранешната резиденција.

Ресторанот вклучува класична сала со 80 седишта, прекрасна сончева тераса со капацитет од 60 седишта со уникатен поглед на езерото, паркот на резиденцијата, мелнските пирамиди и планината Пирин, стилски лоби бар на две нивоа и опремено детско катче со површина од 60 кв.м.

Релаксирачка атмосфера, свеж воздух, уникатна природа, бескрајно чувство на небо и ѕвезди заедно со првокласна кујна и избор на вина. Маѓепсајте ги вашите сетила со кулинарска перфекција додека истовремено дегустирате јадења од бугарската и медитеранската кујна на ресторанот. Понуден е широк избор на свежи салати, домашни оброци, топли и ладни предјадења, специјалитети по стари бугарски рецепти, широк избор на јадења од риба и морски плодови. Опуштете се во друштво на семејството и пријателите, уживајте во многу возбудливиот прекрасен поглед на природниот парк и ботаничката градина и препуштете се на нашите разновидни кулинарски задоволства. Идеално место за незаборавна средба, семејна или компанија прослава, детска забава, роденден.

Село Поленица, општина Сандански

Хотел Свети Врач ***

Телефон: +359/887/599 057

http://svetivrach.com/

Работно време

monday-friday
09.00 - 17.00
saturday
10.00 - 20.00
sunday
Closed
>